2. SİİRT ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ
2019 FİNALİST FİLMLER

Arılar Kışın Nereye Gider? – DRAM
Filmin Yönetmeni: Doğukan Köse, Batıkan Köse

Arzu –  KURMACA
Filmin Yönetmeni: Rufat Alizade

Avarya – ANİMASYON
Filmin Yönetmeni: Gökalp Gönen

Baston – KURMACA
Filmin Yönetmenİ: Akif Karaosmanoğlu

Dede – BELGESEL
Filmin Yönetmeni: Ahmet Keçili

Durakta Üç Kişi – KURMACA
Filmin Yönetmeni: ENSAR KAYGUSUZ

Eksik – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Volkan Budak

El Feneri – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Engin Korkut

Fegere – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Cahit Kaya Demir

Finiş – DRAM
Filmin Yönetmeni: Benhür Bolhava

Güya Rüya – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Çamran Azizoğlu

Hastabakıcı – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Soner Sert

Hayvanlığın Gözünden İnsanlığın Bir Günü – KURMACA
Fİlmin Yöntmeni: Gülsüm KARASU

İğdeler Çiçek Açtı – KURMACA
Filmin Yönetmeni: İLCAN EDGAR ÖZULUCA

Kadir’in Gecesi – BELGESEL
Filmin Yönetmeni: Abdülkadir Ocak

Kalanlar – BELGESEL
Filmin Yönetmeni: Erkan Tahhuşoğlu

Krampon – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Abdullah Şahin

Kulak Misafiri – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Ahmet Toğaç

Kuşçu – BELGESEL
Filmin Yönetmeni: Celal Yücel Tombul

Kuyruk – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Yiğit Hepsev

Mahallenin Bazı Kedileri – KOMEDİ
Filmin Yönetmeni: Emre Sefer

Mavi Kelebek – BELGESEL
Filmin Yönetmeni: OKAN ERÜNSAL

Meryem Ana – BELGESEL
Filmin Yönetmeni: Hasan Ete

Mutluluk  – DRAM
Filmin Yönetmeni: Oktay Alkan

Lekesiz – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Mehmet Oğuz Yıldırım

Öğle Arası – KURMACA
Filmin Yönetmeni: DEMET DERELİOĞLU ARAN

Pembe Kimlik – BELGESEL
Filmin Yönetmeni: Tolunay Tekmek

Semerci Kemal – BELGESEL
Filmin Yönetmeni: Faik kaplan

Servis – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Ramazan Kılıç

Takas – KURMACA
Filmin Yönetmeni: MEHMET KANADLI/HALİL İBRAHİM KAPLAN

TUANVİ – Uzakdoğudan Anadoluya –  BELGESEL
Filmin Yönetmeni: NEDİM ARGAN

Yağmur Olup Şehre Düşüyorum – KURMACA
Filmin Yönetmeni: Kasım Ördek

2. Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali Sonuçları Açıklandı

 

Gökalp Gönen’in “Avarya” filmi birinci,  Cahit Kaya Demir’in “Fegere” filmi ikinci, Emre Sefer’in “Mahallenin Bazı Kedileri” üçüncü seçildi.
Abdülkadir Ocak’ın “Kadir Gecesi” filmi jüri özel ödülü,  Kasım Ördek’in “Yağmur Olup Şehre Düşüyorum” filmi ise Siirt İbrahim Hakkı Hz. özel ödülü aldı.

Ayrıntılar için tıklayınız…